Zezwolenia transportowe

Firma Polish Permits zajmuje się obsługą transportów ponadnormatywnych od 2009 roku.

Specjalizujemy się we wnioskowaniu o wydanie zezwoleń transportowych dla przedsiębiorstw zajmujących się przewozem ładunków ponadnormatywnych na terenie Polski oraz Europy Zachodniej i Wschodniej.

WNIOSKUJEMY O ZEZWOLENIA TRANSPORTOWE W NASTĘPUJĄCYCH KRAJACH:

ZEZWOLENIA NA PRZEWÓZ ŁADUNKÓW PONADGABARYTOWYCH

Zezwolenia transportowe są konieczne w przypadku transportów ponadnormatywnych. Problem w tym, że w wielu krajach w inny sposób określany jest transport ponadnormatywny (nazywany też nienormatywny lub ponadgabarytowy). Władze każdego z państw same określają powyżej jakich wymiarów i tonażu transport może być traktowany jako ponadgabarytowy.

W wielu krajach Unii Europejskiej za transport nienormatywny uważany jest zestaw mający przekroczone poniższe parametry:

  • ciągnik i naczepa: ponad 16,5 m długości, 2,55 m szerokości, 4 m wysokości oraz 40 t wagi całkowitej,
  • samochód ciężarowy i przyczepa: ponad 18,75 m długości, 2,55 m szerokości, 4 m wysokości oraz 40 t wagi całkowitej.

Nie jest tak jednak we wszystkich krajach. W niektórych państwach kryteria dotyczące wymiarów i tonażu transportów ponadnormatywnych są takie same dla ciągnika i naczepy oraz samochodu ciężarowego i przyczepy.

Ponieważ w Polish Permits od lat zajmujemy się wnioskowaniem o wydanie zezwoleń transportowych, wiemy jakie przepisy obowiązują w poszczególnych krajach, jakie warunki powinni spełnić przewoźnicy oraz jak poprawnie przygotować wniosek o wydanie pozwolenia na transport ponadnormatywny.

Zezwolenia transportowe – Polska i cała Europa

Wnioskujemy o wydanie zezwoleń transportowych bezpośrednio w urzędach w Polsce oraz w takich krajach jak: Austria, Anglia (Wielka Brytania), Belgia, Dania, Holandia, Niemcy, Luksemburg, Norwegia, Szwecja i Finlandia.

W pozostałych państwach, w których nie możemy złożyć wniosków bezpośrednio w urzędach, współpracujemy z naszymi zaufanymi partnerami. Pomagają nam w szybkim i sprawnym dostarczeniu wniosku do urzędu oraz uzyskaniu zezwolenia na transport ładunków ponadgabarytowych.

WNIOSKUJĄC O PRZYZNANIE ZEZWOLENIA TRANSPORTOWEGO ZAŁATWIAMY ZA NASZYCH KLIENTÓW WSZYSTKIE NIEZBĘDNE FORMALNOŚCI - M.IN.:

  • Gutachten i Paragraf 70 StVZO,
  • Scheda Technica,
  • Fica Technica,
  • przegląd sprzęgła w Finlandii (coupling),
  • klasyfikację duńską,
  • rejestrację pojazdów w urzędzie w Holandii,
  • i wiele innych.

RODZAJE ZEZWOLEŃ NA TRANSPORT PONADGABARYTOWY

Zależnie od kraju czas oczekiwania na wydania zezwolenia na transport ponadgabarytowy jest różny. Może wynieść jeden dzień, kilka dni roboczych lub nawet kilka albo kilkanaście tygodni.

Termin rozpatrzenia wniosku o wydanie zezwolenia transportowego bywa uzależniony od rodzaju zezwolenia transportowego, o które ubiega się przewoźnik. Bardzo często dostępne są zezwolenia stałe, które – zależnie od kraju – można uzyskać na jeden rok lub nawet kilka lat.

Przewoźnicy mogą też ubiegać się o krótkoterminowe zezwolenia na przewóz ładunków ponadgabarytowych. Takie pozwolenia dotyczą często przejazdu jedną trasą i są wydawane na krótki czas – tydzień lub miesiąc.

Smartfon

NIE TYLKO ZEZWOLENIA TRANSPORTOWE

Głównym zadaniem Polish Permits jest pomoc w uzyskaniu zezwoleń transportowych, jednak nasza oferta obejmuje też szereg innych usług. Zapewniamy objazdy trasy oraz zajmujemy się organizowaniem pilotażu cywilnego i eskorty policji.

Specjalizujemy się w pilotażu transportów ponadgabarytowych na terenie Niemiec. Posiadamy pojazdy przystosowane do pilotażu typu BF-2 oraz BF-3 – odpowiednio oznaczone i wyposażone. Pilotażem zajmują się nasi doświadczeni kierowcy, którzy są odpowiednio przeszkoleni, posiadają certyfikaty i doskonale posługują się językiem niemieckim.

MASZ PYTANIA? POTRZEBUJESZ ZEZWOLENIA TRANSPORTOWEGO? ZAPRASZAMY DO KONTAKTU.
× Jak mogę Ci pomóc?